• Wrocław, Krakowska 36-38
  • Pon – Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@scandi.pl
  • (+48) 71 750 06 60

Dom z ogrodem we Wrocławiu

Cisza, zapach ulubionych kwiatów i relaks o każdej porze. Tak właśnie można opisać przydomowy ogród. Własny kawałek ziemi to możliwość odpoczynku od codziennego zabiegania, stresujących zadań, czy nowych obowiązków w szkole i pracy. To także okazja do spotkań z najbliższymi, podziwiania gwiazd, długich rozmów przy zachodzie słońca, czy rodzinnych rozgrywek w badmintona. Jeśli dom to tylko z ogrodem?

Przy wyprowadzce na obrzeża, czy zmianie mieszkania warto rozważyć zakup domu z ogrodem. Tym bardziej że często można znaleźć ofertę w cenie mieszkania w centrum, a do tego z miejscem postojowym i spokojniejszej okolicy. Inwestycja we własne zacisze w otoczeniu przyrody wydaje się dobrą decyzją. Zalet posiadania domu z ogrodem jest wiele, co najważniejsze mają one różne wymiary od zdrowotnego, społecznego, po ekologiczny, a nawet ekonomiczny. 

Głęboki oddech w zielonym sąsiedztwie

Nie od dziś wiadomo, że otoczenie zieleni korzystnie wpływa na samopoczucie, ponadto obecność drzew w pobliżu naszego miejsca zamieszkania oznacza także, świeżą dawkę tlenu i ochronę przed upalnym słońcem w letnie dni. Przebywanie na świeżym powietrzu poprawia nasz stan zdrowia, a także jakość snu.

Ponadto codzienne, nawet małe aktywności w otoczeniu natury znacznie redukują stres i pozwalają na zwiększenie odporności organizmu. Posiadanie domu z ogrodem to także możliwość regeneracji i odpoczynku od wszechobecnych ekranów, a co za tym idzie ukłon w stronę naszego wzroku, a także kręgosłupa. Joga czy pilates w ogrodzie zamiast scrollowania mediów społecznościowych? My jesteśmy, na tak!

Ogród dostosowany do Twoich potrzeb

Co najlepsze, mając własny kawałek ziemi możemy zaaranżować go dowolnie, tak by odpowiadał naszym potrzebom. To od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy działkę. Dodatkowa przestrzeń do majsterkowania, wymarzone oczko wodne z piękną roślinnością, a może wygodna huśtawka? Wszystko zależy od wyobraźni i indywidualnych preferencji.

Ciekawym pomysłem jest także podzielenie ogrodu na kilka stref. Może to być część rekreacyjna z leżakami, miejsce na ognisko, a także skrzynka na własny warzywniak, czy zielnik. Całość można urozmaicić nasadzeniami, komponując samodzielnie lub z pomocą ogrodnika wyjątkowe otoczenie domu. Pomysłów na upiększenie ogrodu jest wiele, podobnie jak inspiracji, które można z łatwością znaleźć w internecie.

W zgodzie z naturą – małe działania, które mogą pomóc

Miłośników przyrody nie trzeba długo przekonywać, że posiadanie własnego ogrodu może mieć pozytywny wpływ na lokalną florę i faunę. Wystarczy odrobina zaangażowania, by urozmaicić naturalne sąsiedztwo i wesprzeć zamieszkujące w niej zwierzęta. W ostatnich latach coraz więcej osób posiadających dom z ogrodem, a także firm, czy instytucji decyduje się na stworzenie ekologicznej łąki. Na wydzielonej części trawnika sieje się rozmaite kwiaty i zioła, które stanowią pożywienie dla pszczół i owadów.  

Na działce można także postawić hotel dla owadów, czy budkę dla ptaków. Takie obiekty nie zajmują wiele miejsca i  można je kupić w sklepach ogrodniczych lub wykonać własnoręcznie. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie może zapewnić rozrywkę całej rodzinie,a także być elementem edukacji ekologicznej, której nigdy za mało! Do podlewania roślin może posłużyć deszczówka, a do ich nawożenia naturalny kompost. Wystarczy wprowadzić kilka zmian, by zmienić własny ogród w wyjątkowe miejsce – piękne dla oka i pomocne dla mieszkających po sąsiedzku stworzeń. 

Warto podkreślić, że wszystkie domy Scandi  posiadają własny ogród.

< POWRÓT