• Wrocław, Krakowska 36-38
  • Pon – Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@scandi.pl
  • (+48) 71 750 06 60
Dobrzykowice — zielone zacisze pod Wrocławiem 

Dobrzykowice — zielone zacisze pod Wrocławiem 

Piękna pogoda i wyższa temperatura sprawiają, że chętnie spędzamy więcej czasu na powietrzu. Niekiedy wystarczy wyjechać kilka kilometrów poza centrum miasta, by odpocząć w pobliżu natury. Więcej przestrzeni, cień drzew czy bliskość wody pozwalają na zregenerowanie ciała i umysłu. 

Dla wielu poszukujących idealnego miejsca do zamieszkania kluczowy wydaje się kompromis między ciszą i spokojem, a dostępem do punktów usługowych. Takie warunki zdecydowanie spełniają Dobrzykowice, które znajdują się zaledwie 13 km od centrum Wrocławia. Zaciszna okolica, piękne lasy, a do tego sklepy, punkty usługowe i nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny sprawiają, że miejscowość można określić jako kompletną lokalizację. 

Relaks w otoczeniu urokliwej przyrody 

Miejscowość położona w otoczeniu przyrody zawsze daje wiele możliwości rekreacji czy aktywnego wypoczynku. Spacer po pięknym sosnowym lesie, wycieczka rowerowa zakończona piknikiem nad rzeką, a może konna przejażdżka? Wszystkie te scenariusze są łatwe do spełnienia. Zaledwie kilka kilometrów od Dobrzykowic znajdują się dwie stadniny, oferujące naukę jazdy nie tylko dla najmłodszych. 

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu może być także spływ kajakowy. Najbliższa wypożyczalnia znajduje się w Kamieńcu Wrocławskim. Tam też można odpocząć w ciepłe dni na plaży Zalewu Bajkał powstałego na Odrze. Bogato zarybiony akwen to również świetna wiadomość dla miłośników wędkowania. 

W okolicy nie brakuje atrakcji dla najmłodszych, przenieść się w czasie i poznać sekrety życia w indiańskiej wiosce – Tipi Town czy pobawić się w jednym z największych parków rozrywki na świeżym powietrzu w regionie. Happyland podzielony na kilka części, w tym park wodny czy strefa dmuchańców z pewnością dostarczy wielu wrażeń. 

Miejscowość z ciekawą historią i…filmową kamerą w tle

Same Dobrzykowice mają wiele do zaoferowania. Piękny barokowy kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny skrywa unikatowe dzieła sztuki, w tym dwa pędzla Michaela Willmanna, nazywanego często śląskim Rembrandtem. Na uwagę zasługuje także XV-wieczna pieta. 

Jednak dla wielu największą atrakcją i ciekawostką związaną z miejscowością jest fakt, że stała się tłem jednej z najpopularniejszych komedii w historii polskiego kina. Mowa o filmie w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego—“Sami swoi”- oraz jego kontynuacji z lat 70  “Nie ma mocnych” oraz “Kochaj albo rzuć”. To właśnie tutaj do dziś stoją domy, w których mieszkali Kargul i Pawlak—główni bohaterowie serii.

Dziś Dobrzykowice są prężnie rozwijającą się miejscowością, w której znajduje się wszystko co potrzebne do życia. Sklepy, szkoły i przedszkola, a także liczne punkty usługowe są na wyciągnięcie ręki. Ponadto wieś jest dobrze skomunikowana z Wrocławiem, do którego można dojechać w mniej niż 40 minut autem czy pociągiem. 

Powrót