• Wrocław, Krakowska 36-38
  • Pon – Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@scandi.pl
  • (+48) 71 750 06 60
Dzień Ziemi – wspólnie zainwestujmy w zieloną przyszłość

Dzień Ziemi – wspólnie zainwestujmy w zieloną przyszłość

Okazji do dbania o środowisko nigdy za wiele! Dziś jest wyjątkowa – 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Warto, choć na chwilę pomyśleć o tym, co możemy zrobić dla natury i to nie tylko od święta. Liczy się każdy gest, reakcja i chęć zmiany. W jaki sposób zgodnie z tegorocznym hasłem Międzynarodowego Dnia Ziemi możemy „Zainwestować w planetę”?

W tym roku przedstawiciele Scandi Home dołączyli do akcji sprzątania zorganizowanej z okazji Dnia Ziemi przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Połączyliśmy siły, by oczyścić teren Parku pod Wzgórzem Gajowym we Wrocławiu. Poza wymiarem ekologicznym akcja ma jeszcze jeden cel. Oddział PZFD, który zwycięży w rywalizacji na najbardziej efektywne oczyszczenie terenu zielonego, otrzyma 40 000 zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy w swoim mieście. 

Mały krok dla człowieka, wielki dla planety

Życie w zgodzie z naturą nie musi od razu oznaczać kąpieli w rzece i pustelniczego trybu życia. Warto zacząć mniej radykalnie. Często najmniejsze modyfikacje pociągają za sobą kolejne, które mają korzystny wpływ na nasz dom czy lokalną społeczność. Dziś prezentujemy 7 pomysłów na świętowanie Dnia Ziemi, a może i zmianę nawyków. 

1.Zamień samochód na… rower lub spacer – to nie tylko opcja bardziej ekologiczna, ale biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty cen paliw również ekonomiczna. Podróż samochodem w dużych miastach bywa frustrująca, brak miejsc parkingowych i korki w godzinach szczytu. Jeśli to możliwe raz w tygodniu zostawmy auto w garażu. Skorzysta planeta, budżet i nasze zdrowie!

2.Wybieraj ubrania z naturalnych materiałów – wysokiej jakości ubrania, choć mogą mieć wyższą cenę, posłużą dłużej. Dodatkowo nie zawierają szkodliwego mikro plastiku.

3.Sprawdź czy możesz naprawić zanim wyrzucisz – czasami wystarczy wizyta u krawcowej czy zegarmistrza, by ocalić ulubiony przedmiot.

4. Kupuj lokalnie – wspieranie lokalnego biznesu niesie za sobą wiele korzyści. Właściciele małych manufaktur, piekarni czy warzywniaków oferują świeże produkty, które nie wymagają wielokilometrowego transportu. W ten sposób unikniesz również zbędnych folii plastikowych, a kasze czy sery zapakujesz do własnych pojemników.

5.Planuj zakupy i posiłki – pomoże to uniknąć marnowanie jedzenia. W ten sposób weźmiesz ze sobą także własną torbę lub plecak na produkty.

6.Zmień podejście do wody– oszczędzaj i wykorzystuj ją racjonalnie. Filtrując wodę, unikniesz ton plastikowych śmieci, a zbierając deszczówkę zadbasz o ogród w ekologicznym wydaniu.

7. Zadbaj o ergonomiczność domu – jeśli to możliwe korzystaj z odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych materiałów zapewniających odpowiednią izolację. W inwestycjach Scandi dbamy o wysoką jakość komponentów i najnowsze technologie, by zmniejszyć zużycie prądu czy ciepła.

Wspólne działania to wspólne korzyści

Czysta woda pitna, świeże powietrze czy górskie wędrówki stały się dobrami luksusowymi w wielu miejscach na świecie. A hasła takie jak świadoma konsumpcja, odnawialne źródła energii, segregacja śmieci w ostatnim czasie nabrały nowego wymiaru. Zmienia się podejście do ekologii, czujemy się bardziej odpowiedzialni za zanieczyszczenia czy ochronę flory i fauny. 

Dbanie o środowisko to coś więcej niż chwilowa moda, to okazja do przemyślenia codziennych wyborów.  Zaczynając od materiału ubrań czy kosmetyków, po środek transportu. Zmiany, które są małym krokiem dla człowieka, mogą okazać się wielkim krokiem dla planety.  Kluczowa jest zmiana myślenia – nie ma planety B. Już dzisiaj zadbajmy o to, by móc za kilka lat cieszyć się świeżym powietrzem, czystą wodą i pięknymi, zielonymi krajobrazami. Niech każdy dzień będzie Dniem Ziemi!

Powrót