• Wrocław, Krakowska 36-38
  • Pon – Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@scandi.pl
  • (+48) 71 750 06 60
Jeśli dom to tylko z ogrodem

Jeśli dom to tylko z ogrodem

Piękne słońce za oknami, dłuższe dni i pierwsze pąki na drzewach to znak, że nadchodzi długo wyczekiwana wiosna. Co za tym idzie, czas na przyjemne spacery bez puchowych kurtek i rozpoczęcie sezonu na piknikowanie na trawie. Szczególnie ostatnie miesiące pokazały, że wielu ludzi coraz bardziej docenia kontakt z naturą i możliwość relaksu na świeżym powietrzu. Otoczenie zieleni działa uspokajająco i pozwala nabrać dystansu do codzienności.

Posiadanie własnego kawałka ziemi, miejsca, w którym można odpocząć od zabiegania i zgiełku miast stało się prawdziwym luksusem. Zielone, rozłożyste drzewa, śpiew ptaków czy szmer wody działają kojąco i pozwalają na wyciszenie ciała i ducha. 

Przydomowa oaza – czas na relaks bez ograniczeń 

Zalet posiadania ogrodu jest dużo. Zaczynając od prywatnej oazy i możliwości spędzenia czasu z najbliższymi podczas grillowania czy piknikowania na trawie, po zabawy z dziećmi czy pupilem. Codziennie spędzamy wiele godzin przed ekranami komputerów i telefonów, a możliwość przewietrzenia umysłu i dosłowne wyjście w kapciach do ogrodu to niesamowity komfort. 

Przebywanie na świeżym powietrzu to przede wszystkim dotlenianie organizmu, a co za tym idzie dbanie o prawidłowe funkcjonowanie mózgu czy poprawę jakości snu. To także bezpieczne zabawy dzieci bez obawy o nadjeżdżające auta czy nieoczekiwane przedmioty ukryte w trawie. Swoboda i odpoczynek na wyciągnięcie ręki, a to wszystko w otoczeniu pięknej roślinności.

W zgodzie z naturą – Ogrody ekologiczne

Zamiłowanie do przyrody to przede wszystkim świadome wybory, które mogą wpłynąć nie tylko na estetyczny odbiór naszej przestrzeni, ale także przyczynić się do rozwoju flory i fauny w okolicy. Popularne w ostatnim czasie ogrody ekologiczne stwarzają nowe możliwości dbania o naturę i nie wymagają ogromnych budżetów czy specjalnej reorganizacji dotychczasowej przestrzeni.

Wystarczy budka dla ptaków czy tzw. hotele dla owadów, które można wykonać samodzielnie. To także kawałek terenu przeznaczony na całoroczną łąkę, z rozmaitymi ziołami czy kwiatami, które będą pożywieniem dla pszczół i nie tylko. Kolejnym krokiem może być zbieranie deszczówki czy rozpoczęcie kompostowania. Tworzenie tego typu ogrodów dla jednych jest modą, dla innych powrotem do korzeni. Nie zmienia to jednak faktu, że wystarczy kilka zmian, żeby ulepszyć ogród i zadbać o środowisko.

Dla każdego coś dobrego – ogród o wielu twarzach

Tor przeszkód i huśtawka dla dzieci, wyznaczone miejsce na ognisko, a może mały ogródek na poziomki czy maliny? Teren wokół domu to rozmaite możliwości aranżacji i dostosowania do własnych potrzeb. Niezależnie od wielkości terenu wokół domu, możemy stworzyć prywatną przestrzeń do wypoczynku czy aktywnego relaksu. Joga o wschodzie słońca a może rozgrywki w badmintona? Regeneruj się bez ograniczeń!

Wygodnym rozwiązaniem jest podzielenie ogrodu na kilka stref np. wypoczynkową z leżakami lub hamakiem idealne na rozpoczęcie dnia z kawą i książką. Część ze stołem i grillem zawsze gotowa na przyjęcie gości a do tego rabaty z ulubionymi kwiatami czy prywatny kawałek łąki. Co ciekawe wszystkie domy w Scandi Home mają własny ogród, który posiada aranżację przygotowaną przez specjalistów w dziedzinie projektowania zielonych przestrzeni. Ponadto podwórka posiadają system nawadniania, który znacznie ułatwi pielęgnację trawnika, krzewów czy kwiatów. 

Powrót