• Wrocław, Krakowska 36-38
  • Pon – Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@scandi.pl
  • (+48) 71 750 06 60
Siechnice – lokalizacja z potencjałem

Siechnice – lokalizacja z potencjałem

Dom z ogrodem to bez wątpienia duży komfort i swoboda. Szczególnie w cieplejszych miesiącach posiadanie własnego skrawka ziemi ma wiele zalet. Bez problemu możemy zorganizować na nim mini rozgrywki sportowe, prywatne kino pod chmurką czy pikniki bez względu na porę dnia. Nic jednak nie zastąpi odkrywania nowych miejsc, szczególnie w najbliższej okolicy. 

Często podczas procesu decyzyjnego związanego z zakupem działki czy domu kluczowym czynnikiem staje się lokalizacja.  Poza spokojem i ciszą, cenimy sobie dobrą komunikację z większymi miastami, bliskość szkół i sklepów, a także atrakcje zapewniające rozrywkę czy relaks podczas weekendów.

Podróże nie tylko duże

Sytuacja pandemiczna pokazała, że coraz częściej doceniamy lokalną turystykę. Zamknięcie granic i liczne ograniczenia skłoniły wielu z nas do zmiany samolotu na pociąg czy rower. Rozpoczęło się eksplorowanie tego co nas otacza. Często okazywało się, że pod nosem mieliśmy ukryte w lesie wzgórze, z którego można obserwować niezwykłe zachody słońca, czy sąsiadkę, która zajmuję się rękodziełem. 

Dolny Śląsk wydaje się być regionem, który ma wszystko. Piękne góry, jeziora, bogata historia, unikatowa architektura, a do tego świetnie rozbudowana infrastruktura czy siatka połączeń kolejowych. To region, w którym Wrocław gra ważną rolę, ale nie jedyną! Doskonałym przykładem jest gmina Siechnice – a w niej różnorodna flora i fauna oraz tereny objęte programem Natura 2000. 

Wędrówka z widokiem czy historyczna eskapada?

Wokół Siechnic znajduje się kilka punktów, z których można podziwiać piękną panoramę z górami w tle. Jednym z nich jest wieża widokowa w Kotowicach, która ma wysokość 13-piętrowego wieżowca. Wystarczy kilka minut wspinaczki po schodach, by podziwiać niezwykły krajobraz. A w nim z jednej strony górskie szczyty czy wijącą się wśród drzew rzekę, a z drugiej stolice regionu. Szczególnie pięknie jest tu w maju, kiedy okoliczne pola ozłaca kwitnący rzepak.

Miłośnicy wypoczynku nad wodą również znajdą coś dla siebie. Nasza inwestycja – Scandi City – położona jest tuż przy Błękitnej Lagunie w Siechnicach. Plaża kilka minut od domu? Nie mamy nic przeciwko! W okolicy znajdują się także piękne Jeziora – Dziewicze i Czarna Łacha z miejscem do biwakowania i grillowania, a także pobliski Zalew “Bajkał”. 

Warto wspomnieć, że Siechnice leżą w świetnie skomunikowanym rejonie, nie tylko dzięki bliskości autostrady A4, ale także dzięki licznym połączeniom kolejowym. W zaledwie kilka minut dojedziemy do Wrocławia, a w mniej niż godzinę do urokliwego Brzegu. Tam możemy odwiedzić dawną siedzibę Piastów, nazywaną niekiedy Śląskim Wawelem. Innymi wartymi uwagi miejscami w pobliżu jest Zamek Topacz, w którym odnajdą się fani motoryzacji, architektury czy osoby szukające relaksujących zabiegów SPA.

Aktywnie o każdej porze roku 

Piękna przyroda, lasy i liczne akweny stwarzają wiele możliwości rekreacji oraz aktywnego wypoczynku. Wybór jest duży – od spływów kajakowych po wyprawy piesze czy rowerowe. W okolicy przebiegają zróżnicowane i malowniczo położone ścieżki, które sprzyjają weekendowym wędrówkom czy treningom. Wędkarzy ucieszy także bliskość łowiska “Mała Szwecja” znajdującego się w granicach Siechnic. W tej okolicy każdy znajdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Powrót